VAJİNA ESTETİK GEÇİREN HASTALARIMIZDAN ÖYKÜLERS.A. 43 yaşında, İstanbul'da yaşayan ve bir medikal firmasında çalışan ihracat uzmanı. Eşinden ayrılalı 6 yıl olmuş olan bir bayan. 9 yaşında da bir kızı var. Üstelik de hem annesi ve hem de babası jinekologlar.

Uzun süredir kendisinde hissettiği rahatsızlığını onlara bir kaç kez anlatmayı denemesine rağmen ameliyat için ret cevabı alınca internetten kendisine bu operasyonu yapabilecek bir merkez aramış. Biraz mail ve telefon trafiğinden sonra bize ulaştı. İkna olunca da atladığı bir otobüs ile ilk kez geldiği Ankara'daki kliniğimize gelerek yıllardır rahatsızlığını duyduğu bu estetik sorun için operasyon altına girdi.

Her ne kadar O bu yaşadıklarını tüm çıplaklığı ile bizimle paylaşsa ve "yazımdaki istediğiniz yerleri çıkartabilirsiniz" dese de; biz göndermiş olduğu mailin virgülüne dokunmadan yayımlıyoruz...

Bir Hastanın Öyküsü


Kendimi bildim bileli bu dertten çok çektim. Daha küçükken durumun o kadar bilincinde değildim, ama erkek arkadaşlarım olmaya başladıkça ve diğer kadınlarınkini de dergilerden gördükçe kendimde gerçekten bir anormallik olup olmadığını sorgulamaya bağladım. Hiçbir erkek arkadaşım bu durumu tam olarak yüzüme vurmadıysa da, hareketlerinden ve sözlerinden bu durumdan pek de hoşlanmadıkları her hallerinden belli oluyordu. Hele doktora gittiğimde ve birkaç defa ameliyat olmak için hastanede yattığımda çok zor günler geçiriyordum. Hastane personeli ve hemşireleri bile bana o kadar tuhaf bakıyorlardı ki.

Böylece yavaş yavaş ve gerçekten ciddi bir üzüntü ve komplexe kapıldım. Evet, belki bu durumum evlenmeme ve çocuk sahibi olmama hiçbir zaman engel olmadı, ama cinsel yaşantım her zaman bir kabus oldu.

Bundan 5-6 yıl önce, iki defa bu ameliyatı olmaya ciddi olarak karar verdim, hatta bir tanesinde hastaneden geri döndüm. Bu tarz bir ameliyatı estetik cerrahları mı yapar, yoksa jinekologlar mı bir türlü karar veremedim. Aslında o zamanlar onlar da karar veremediler galiba. Gittiğim onlarca doktor da bu ameliyatı daha önce ya hiç yapmamışlardı, ya çok az yapmışlardı, ya da hiç bilmiyorlardı.

Hatta çok ünlü bir estetik cerrah bana " Oraya da ameliyat mı olurmuş !?" deyince bu işten bir süreliğine tamamen vazgeçtim. Ama bu konu aklımın bir yerini de hep kemirip durdu.

Son yıllarda her konunun özgürce konuşulmaya başlanması ile dergilerde, internette, her yerde bu konu ile ilgili de kadınları cesaretlendirici, aydınlatıcı ve yüreklendirici yazılar okumaya başladım ve bu durumumdan kurtulma isteği tekrar karşı konulmaz bir şekilde gündeme geldi. İşte böyle bir umutla, bir gün internette gezinirken bu site ile karşılaştım. O kadar çok site incelemiştim ki, burada konuya son derece gerçekçi ve mantıklı yaklaşım beni çok etkiledi ve bu durumumdan kurtulmaya kesin olarak karar verdim.

Bu konuda Jinekolog Op. Dr.Süleyman Eserdağ'ın on yılı aşkın bir süredir bu tür operasyonları yapması, bu konuda son derece tecrübeli ve titiz olması, diğer hastalarından aldığı son derece olumlu geri bildirimler doğru karar verdiğimi adeta ispatlıyordu.

Bu ameliyatın ( ameliyat bile demeye dilim varmıyor artık ) bu kadar basit ve sonrasında da korktuğum kadar sıkıntılı bir iyileşme dönemi olmadığını daha önceden bilseydim keşke. Niye bu kadar zaman beklemişim ve hayatı kendime zehir etmişim? Ama zararın neresinden dönülse karmış.

Ameliyat sonrası sanki bambaşka bir kadın oldum. Artık ne doktora giderken, ne karşı cinsle arkadaşlığımda kendimde hiçbir engellenme ve utanç duymuyorum. Artık ben de NORMAL bir kadın oldum. (Bunun ne demek olduğunu ancak bu konuda dertli olanlar bilebilir.)

En güzeli de insanın kendini tekrar keşfetmesi. Her açıdan! Giydiğim o harika iç çamaşırlar, dar pantolonlar, mayolar her şey ama her şey bana artık çok daha sempatik geliyor. Kendimi aynada incelemek, banyo yapmak, kendime dokunmak, her şey çok daha güzel.

Ameliyat sonrası çok basit. İlk 3-4 gün buz koymak çok faydalı. Naylon buzdolabı poşetine 3-4 tane buz koyup içindeki havayı boşaltıp ağzını sımsıkı bir iple bağladıktan sonra kağıt mendile sarıp ameliyat bölgesinin üzerine en az birer saat ve günde birkaç kez eriyene kadar tuttum. Hatta buz eridiği zaman tekrar buzluğa koyup yassı bir şekilde donmasını sağladım ki, böyle daha ergonomik oldu. Bu şekilde oturup TV bile seyrediliyor. İlk birkaç gün kanama olabiliyor. Bağlarda büyük ped ( mutlaka kanatlı ), sonradan da el büyüklüğünde pamuğa gazlı bez sarıp kullandım. Bunun nedeni, pedlerin naylonu hem hava aldırmıyor, hem yara geç iyileşiyor hem de en önemlisi mantar için zemin hazırlıyor. Ilk başlarda oluşan kaşıntıyı da bu şekilde azalttım.
Bunun dışında günde 5-6 defa Batticon kullandım. Bu özellikle banyo yapılmayan ilk 2 gün çok önemli, çünkü dışkıladıktan sonra anüs bölgesini mutlaka Batticonlu mendille silmek gerekiyor ki yara enfeksiyon kapmasın. Bu arada tüm iyileşme süreci içinde bebeklerin kullandığı ıslak mendilden kullandım ( Diğerleri yakıyor. ) Sabah ve akşam da Madecassol kullandım.

Beslenme de çok önemli. Kolay dışkılamak için lifli gıdalar ( meyve ve sebze ), doku yenilenmesi için de bol bol protein almak gerekiyor. Bu mantar oluşumunu da engelliyor.

Dar pantolon çok rahatsız ediyor. Ama normal kumaş pantolon çok rahat giyiliyor. Etek de çok rahat oluyor. Zaten ilk gün atlatıldı mı, insan alışıyor. Bir de ilk günlerde ( özellikle ameliyattan hemen sonra ) bölge de tüysüz olduğu için ped kanama ile vücuda daha kolay yapışıyor ve çekerken ıslatmadan çekilirse ameliyat yerlerini de çektiği için kanama fazla miktarda olabiliyor. Kanama olduğu durumda o bölgeyi sımsıkı elle bastırmak ve tampon yapmak en etkili yöntem, kanama hemen azalıyor ve duruyor. Yaklaşık 10 günde de yara tamamen iyileşiyor.
İşte bu iş bu kadar!

Bu ameliyata karar vermek her şeyin başlangıcı oldu sanki. Sonuçta bu benim hayatım. Bu konudan kimseye bahsetmek zorunda da değildim. Kimse ameliyat olurken başımda durmak ve elimi tutmak zorunda da değildi. Bu benim sırrımdı, kimseye anlatmak zorunda olmadığım bir sır. Bu tek başıma karar verdiğim ve sadece ve sadece kendimle paylaştığım bir sır ve öyle de kalacak. Bana kendime güvenimi kazandırdığınız için "Teşekkürler Süleyman Bey" ...

DİĞER HASTALARIMIZDAN İLGİNÇ VAJİNA ESTETİĞİ ÖYKÜLERİ


I. E.M. Hanım, 28 yaşında dış ticaret uzmanı, evli ve bir çocuk annesi (Ankara)
Vajinam ile ilgili bir problemimin olduğunu ilk defa bir dergide "vajina estetiği" ile ilgili bir haberi okuduktan sonra anladım. İç dudaklarımdan bir tanesi diğerinden daha uzun ve yayvan görünümdeydi. Başka bir problem nedeniyle muayene için "Hera Kliniğe" gittiğimde doktorum tarafından bu durumun basit bir ameliyatla düzeltilebileceği tarafıma söylendi.

Kısa sürede karar vererek bir kaç gün sonrasında ameliyat oldum. Ameliyattan 2 gün sonra işime rahatça gidebiliyordum. İç kısımdaki hafif yanmalar çok az rahatsızlık verse de 7 gün içinde hemen hemen tamamen geçivermişti. Artık kendimi çok daha rahat ve mutlu hissediyorum. Bu durumdan kocam da çok memnun..

II. S.F Hanım, 36 yaşında, eşinden yeni boşanmış, bir şirkette halkla ilişkiler sorumlusu (Adana)
Hayatıma yeni bir başlangıç yapmak istediğimde yıllardır kafamı kurcalayan ve nedense bir türlü cesaret edemediğim genital organımdaki şekil bozukluğuna ani bir şekilde son vermeye karar verdim.

Hera Klinikte uyutularak yapılan 30 dakika kadar süren ameliyattan bir kaç saat sonra evimdeydim. Eve geldiğimde "neden daha önce bu kadar basit bir ameliyatı daha önceden olmadığımı düşünmekteydim". Ne ilginçtir ki "sanki şu ana kadar erkekmişim de şu andan itibaren kadın olmuşum" gibi geliyor....

III. F.G Hanım, 21 yaşında, İzmir'de bir ajansta modellik yapıyor (İzmir)
Şu ana kadar hiç cinsel birlikteliğim olmamasına rağmen kasıkta dudak bölgesinde ergenlik döneminden sonra oluşan sarkmalardan rahatsızlık duyarak bir doktor arayışına girdim.

İnternetten ulaştığım Dr. Süleyman Bey'i telefonla arayarak aldığım ön bilgilerden sonra, özellikle de kızlık zarına herhangi bir zararı olmadığını da öğrenince kesin ameliyata karar verip Ankara yollarını tuttum. 35 dakikalık bir ameliyat sonrası aynı gün içinde evime döndüğümde sanki büyük bir yük altından kurtulmuş gibi hissetmekteyim.

IV. J.N. Hanım, 27 yaşında, bir devlet dairesinde memur (Antalya)
Dudak kısmındaki kabarıklık beni uzun süredir rahatsız etmekteydi. Tight giyememekteydim. Plajda bikini giydiğimde de sanki herkesin gözleri üzerimde gibi gelmekteydi. Kot pantolon dahi giydiğimde oluşan sürtünmeler rahatsız hissetmeme sebep olmaktaydı. Hatta cinsel organımı erkek arkadaşıma göstermekten bile utanmaktaydım, belki de bu nedenle O'nunla hiç cinsel ilişkiye girme cesaretini gösterememiştim. Ameliyattan sonra kendime adeta özgüvenim geldi, kendimi çok daha feminen hissetmeye başladım. Modern tıbbın bize bu tür olanaklar sunması muhteşem bi şey !...

V. H.Y Hanım, 42 yaşında, iki çocuk annesi bir ev hanımı (Mardin)
Daha önceden 2 tane doğum yaptım bir tane de kürtaj oldum. Vajina kanalındaki genişleme zaman içinde hem beni hem de eşimi rahatsız etmeye başlamıştı. Ayrıca ilişki sırasında vajina içinden gelen tuhaf sesler, önceden muayene eden bir doktor tarafından rahim kanalın bollaşmasına bağlanmıştı. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile bulduğum Hera klinikte yapılan 15 dakikalık bir daraltıcı ameliyat sonrası cinsel ilişkideki haz ve tatmin durumum çok daha arttı. Beni rahatsız eden tüm sıkıntılarımdan kurtulmuştum. Bu durumdan en az benim kadar kocam da çok memnun..

VI. A.D Hanım, 25 yaşında, Güzellik uzmanı ve bir güzellik merkezinde çalışıyor (İstanbul)
Her iki dudaklarım arasındaki büyüklük farkı yıllardır beni rahatsız etmekteydi. Evet, sağ kısım sola oranla daha geniş ve kabarık görünümdeydi. En yakınlarıma bile bu sıkıntımı açamıyorum dahası erkek arkadaşımla evliliğimi de sırf bu nedenle erteleme durumuna gelmiştim. Hera Kadın Sağlığı Merkezi'nin www.jinekolognet.com internet sitesi sayesinde sadece kendimin olduğunu sandığım bu farklılığın belki de kusurun aslında pek çok kadının sorunu olduğunu öğrendim. Web sitesi adresinden ulaştığım Dr. Süleyman Bey'in bu tür ameliyatları 10 yılı aşkın süredir yapması ve konuşmasıyla bana güven vermesi sonucunda hayatımı değiştiren bir karar ile randevu alarak kliniğe ulaştım.

Ameliyatım 35 dakika kadar sürdü. Genel anestezi ile adeta son derece rahat ve keyifli bir uyku sonrasında 1 saat kadar dinlenme sonrasında aynı gün yola çıkarak evime döndüm. 3 gün sonrasında da işimin başındaydım. Ameliyat sonrası adeta kendime güvenim geldi. Sanki yıllardır sırtımda taşıdığım bir yükten kurtulmuş gibi hissediyorum.

VII. H.K Hanım, 52 yaşında, Emekli banka müdürü (Ankara)
Aynı ofiste çalışan bir arkadaşım Hera Kliniğinde “labioplasti ameliyatı” yaptırmıştı. Sonucundan son derece memnun olması üzerine ben de doğumlardan bana hediye kalan dikiş izlerinin alınması ve hazne içinin daraltılması istemekteydim. Ayrıca 4 yıl önce menopoza girmiştim ve haznemdeki sarkmalar artmıştı.

Ameliyat için eşimi ikna etmem pek de kolay olmadı açıkçası. Ancak klinikle yaptığım ön görüşmeden tatmin olduktan sonra O'nu da ikna ederek 2006 haziran ayında masaya yattım. İşlem o bölgenin uyuşturulması ile yapıldı. İkinci ve üçüncü günler o bölgenin hafif ağrısı ve yanması haricinde hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Ameliyat sonrası antibiyotik ve merhemlerin kullanmanız ise sizi son derece rahatlatıyor. Ameliyattan 25 gün sonra da ilişkiye girebiliyorsunuz.

VIII. S.D Hanım, 49 yaşında, Opera Sanatçısı (Ankara)
32 yaşında ikinci evliliğini yapmış sanatçı bir bayanım. 20 ve 23 yaşlarımda 2 normal doğum yaptım. Birkaç senedir Lapioplasti ve vajina estetiğini düşünüyordum. Derler ya kısmet. Süleyman Bey'e gittiğimde iyi ki daha önce yaptırmadım bu ameliyatları dedim. Hemen bana bir plan yaptı. Biz önce dış estetiği yapalım. Sonra içi hallederiz dedi. Doğumlardan ötürü perinenin de yenilenmesi gerekiyordu.Önce lapioplasti yapıldı.

Bir ay sonunda eşim cinsel organımı her fırsatta seyretme heveslisi oldu. Ben tek eşliliğe inanan ve cinsellikten çok haz alan bir bayanım. Tabi bu beni çok mutlu etti. Vajina estetiğini bu ameliyattan 5 ay sonra oldum. Perine dikişleride aynı ameliyatla yenilendi. Şu anda iyileşme sürecindeyim. Biliyorum ki artık 20 li yaşlara geri döneceğim. İyi ki varsın Süleyman Bey... Az kaldı Sevgili Süleyman Bey'in bu arada eşime kirvelik yaptığını ve beni çifte mutluluğa ve sağlığa kavuşturduğunu yazmayı unutacaktım. Tüm bunların dışında bir doktor olarak sakinliği hastaya davranışı cerrahlığı kişiliği eşsiz. Onunla tanıştığım ve yeniden doğduğum için çok ama çok mutluyum. Yeniden mutluluğa merhaba......:))

IX. H.F Hanım, 31 yaşında, İngilizce Öğretmeni (Samsun)
Ergenlik dönemimden beri vajina bölgemde tuhaf bir görünüm olduğunun farkındaydım. İlk kez Hürriyet gazetesinde bu konuda görüşleri olan doktorlar ile ilgili röportaja rastlayarak ve zor da olsa kesin kararımı vererek İstanbul Nişantaşı'nda oldukça meşhur bir Plastik Cerrah Profesorünün muayenehanesinde buldum kendimi. Yaklaşık bir saatlik bir oparasyon olmuştu. Ancak ameliyattan iki ay sonra baktığımda dikiş yerlerim çok kötü görünümdeydi, sanki eskisinden daha kötü görünüyordu. Kontrole gittiğimde doktorum ilgilenmemişti, hatta beni azarlamıştı.

Umutsuzluk ve karamsarlık içinde geçen 4 ay sonrasında internet sitesi sayesinde bulduğum Operator doktor Süleyman Eserdağ ile önce mail yoluyla daha sonra telefonla iletişim kurdum. İkna olarak ikinci kez o masaya yattım. Kendi kliniğinde bölgesel uyuşturma ile bana düzeltici bir ameliyat uyguladı ve ameliyat sonrası ayna ile gösterdiğinde sanki omuzlarımdaki bütün yük kalkmıştı. Tam isteğim gibi mükemmel bir görünüm.. İçdudaklardaki o esmerlikler tamamen gitmişti ve diğer ameliyattan kalan o katlantıların tamamını temizlenmişti. Kendisine minnettarım !!! Bu tür özel ameliyatlarda hep düşünmüştüm bir jinekoloğa mı yoksa estetik cerraha mı gitmek gerek diye. Bence bunun çok önemi yok. Önemli olan bu konuda çalışan deneyimli kişilere ulaşmak. Ama Süleyman Bey hem insan olarak hem de bir cerrah olarak mükemmel birisi. Hayatımda çok önemli bir dönüm noktasıydı benim için. Eğer Ona ulaşamasaydım ne yapardım diye düşünüyorum..

X. A.F Hanım, 28 yaşında, İlkokul Öğretmeni (Bingöl)
Genç kızlığımdan beri aslında bende bir gariplik olduğumu ve bu durumun beni çok da utandırdığını biliyordum. Ama nedense bu durumu bir anormallik olarak kabul edip kimseyede açamıyordum ve bende normal bir genç kız olmak istiyordum.

Görsel basın ve kitle iletişim araçları sayesinde ve özellikle internet aracılığı ile doktorum Süleyman Eserdağ'a ulaştım ve durumumu önce teflonla daha sonra ise yüz yüze paylaşma fırsatı buldum. Şuan beni o kötü durumdan kurtaran, kendime yeniden güvenimin gelmesini sağlayan ve hatta norma bir genç kız olduğumu ortaya çıkaran doktorum Süleyman Eserdağ'a şükranlarımı bir borç bilirim.

O kadar içten, samimi, güvenilir ve profösyonelki diyecek kelimelerle anlatılmaz benim doktorum. Hiç korkmayın ve eğer bu durumdaysanız tek adresiniz Hera Klinik ve Süleyman ESERDAĞ olmalı.

İkinci kez doğdum diyebilirim. Ameliyat sonrası ise muhteşem ve inanılmaz tüm samimiyetimle söylüyorum gerçekten sonuç inanılmaz. Bence güven çok önemli, burası bir ev ortamı sıcaklığında ve mükemmel.

Personelin güler yüzü ve Süleyman beyin profesyonel elleri sayesinde inanın sizde pişman olmayacaksınız.

Tekrar söylüyorum doktorum mükemmel , mükemmel, mükemmel, ve sonuç ise inanılmaz. Doktorun Süleyman beye ve Hera kliniğe çok ama çok teşekkür ederim…Sevgilerimle

Estetik Ameliyatlar

Cinsel Haz Ameliyatları

Kızlık Zarı Onarımı

Cinsel ilişkide Ağrı Tedavileri

Jinekolojik Ameliyatlar