Genital ameliyat için merkez seçiminde nelere dikkat etmek gereklidir?

13 - Genital ameliyat için merkez seçiminde nelere dikkat etmek gereklidir?

Bu tür ameliyatları kişiler kendi yakınları ile paylaşmayı tercih etmediklerinden ötürü doğru merkez seçiminde en iyi yöntem olarak halen “internet” olarak görünmektedir.

Vajinal estetik için ameliyat seçiminde en önemli unsur ameliyatı yapan cerrahın tecrübesi ve yaklaşımıdır.

Bu konuda gittiğiniz uzmana bu şekilde kaç hastasının olduğunu, bu tür ameliyatları hangi sıklıkta yaptığını sorunuz. Daha önce yaptığı ameliyatlardan öncesi ve sonra resimlerden örnekler görmek isteyebilirsiniz. Hatta mail yolu ile de bu tür bir istemde bulunabilirsiniz. Bu kararınız konusunda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Diğer taraftan ameliyat olacağınız cerraha karşı hissettiğiniz güven, karşılıklı iletişiminiz ve hekimin sizde bıraktığı izlenim de çok önemlidir. Ancak doğru iletişim kurabileceğiniz bir cerraha ameliyattan beklentilerinizi net olarak ifade edebilirsiniz.

Ayrıca operasyon yapılacak kliniğin teknik donanımı (ekipmanı), sterilitesi ve hijyeni de son derece önemlidir.

Cerrahi işlem sırasında kişilerde ortaya çıkabilecek zararlara “komplikasyon” adı verilmektedir. Her türlü cerrahi işlemin belli bir komplikasyon riski olduğu bir gerçektir. Ancak doğru merkez seçimi bu tür problemlerin görülme sıklığını en aza indirmektedir.

Diğer taraftan kliniğin etik ve tıp ahlakına uygun çalışması, her türlü hasta bilgilerine ve mesleki gizlilik ilkesine önem vermesi de son derece önemlidir.

Bir cevap yazın