İdrar Kaçırma Ameliyatları

47 - İdrar Kaçırma Ameliyatları

Kadınlarda idrar kaçırma sorunu erkeklere oranla daha fazla görülen, ciddi psikolojik, seksüel ve sosyal etkileri olan problemler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de idrar kaçırma ameliyatları ve medikal tedavileri önem kazanmaktadır. İdrar kaçırma ameliyatları vajina estetiği ile eş zamanlı uygulanabilmektedir.

İdrar kaçırma ameliyatları kısa bir süre içerisinde Hera Klinik’te uzman ve deneyimli jinekolog doktorlar tarafından gerçekleştirilmekte olup, ameliyat sonrasında kısa bir süre içerisinde normal hayatınıza dönebilmektesiniz.

İdrar kaçırma ameliyatları nasıl yapılır?
Yapılan jinekolojik muayenede idrar kesesinde sarkma, rahimde veya barsağın son kısmı olan rektumda sarkma varsa operasyon kaçınılmazdır.

İdrar torbası sarkmasının nedeni vajina ön duvar destek dokusunun zayıflaması, doğumlara bağlı zedelenmesidir. İşte operasyon ile bu anatomik zayıflık güçlendirilmekte ve sarkma sorunu giderilmektedir. (Colporaphy anterior operasyonu)

Bazı durumlarda da idrar torbası veya mesane boynu yukarıya iple asılmakta, bu şekilde mesane boynu ve idrar kanalı sabitlenmektedir. Bu tür operasyonlarda TOT veya TVT teknikleri kullanılmaktadır.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Süleyman Eserdağ’a direkt ulaşmak için hiç çekinmeden arayın: 0532 452 06 56

İstanbul
Adres: Valikonağı Caddesi, No: 52/7, Nişantaşı, İstanbul
Telefon: 0212 225 15 00

Bir cevap yazın