Klitoris Üzerindeki Deri Düzensizliklerin Düzeltilmesi

25 - Klitoris Üzerindeki Deri Düzensizliklerin Düzeltilmesi

Bazı kişilerde, klitoris üzerindeki ciltte kırışıklıklar veya klitoral tümseğin daha kalın olması gibi problemler görülebilir. Yine estetik operasyonla bu şekilde oluşan klitoral kırışıklıklar açılabilir, normalden daha belirgin şekilde duran cilt-cilt altı yapısı inceltilebilir.

Klitoris üzerindeki cilt dokusuna ait problemlerin ameliyatla düzeltilmesi işlemi kendi başına uygulanabileceği gibi genellikle bir labioplasti ameliyatı sırasında yapılmaktadır.

Hera Kadın Sağlığı Merkezi olarak biz iç dudak estetiği amacı ile kliniğimize başvuran hastalarımızın pek çoğuna klitoral cildin düzeltilmesi işlemini de uygulamaktayız. Çünkü labioplasti (iç dudak estetiği) gereken çoğu hastada zaten böyle bir sorun da vardır.

Diğer taraftan labioplasti ameliyatlarında sarkık olan iç dudak kısımları alındıktan sonra daha belirgin hale gelen klitorisin de düzeltilmesi estetik açıdan daha iyi bir görünüm sağlamaktadır.

Önemlidir…
Son yıllarda labioplasti sayıları her gün artan jinekolog hekim tarafından uygulama alanına girmiştir. Ancak klitoris üzerine yapılan ameliyatlar özel cerrahi operasyonlar grubundadır ve mutlaka deneyimli bir jinekolog veya plastik cerrah tarafından uygulanması gereklidir. Aksi takdirde istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın