Genital Estetik Kliniği

32 - Genital Estetik Kliniği

KLİNİĞİMİZDEKİ UYGULAMALAR:
Gebelik (Obstetri):
• Normal ve riskli gebelik izlemi
– NT (Nuchal Translucency, Ense kalınlığı) ölçümleri
– İkili test (Double test)
– Üçlü test (Triple test)
– Amniyosentez : Karından amniyon sıvısı alınarak yapılan genetik inceleme.

• NST (Non- reaktif Test, External Tokografi)
• 4 Boyutlu Obstetrik (Gebelik) Ultrasonografisi (İstenildiğinde uygun pozisyondaki bebeğinizin CD kaydı yapılabilmektedir)
• Hamilelik Yogası (Prenatal Yoga): Seanslara katılım için lütfen randevu alınız.

Doğum:
Rutin olarak gebelik takiplerine gelen gebelerimiz ile ancak gebeliğinin son aylarında kliniğimize başvurabilen hastalarımızın doğumları, kendi ekibimizle birlikte uygun şartlar ve ödeme koşullarıyla, anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde yaptırılabilmektedir.

Tüm hastalarımızın belden uyuşturmalı epidural (ağrısız) veya genel anestezi ile sezeryen doğumları VEYA epidural anestezili normal (vajinal) doğumları anlaşmalı olduğumuz ve önerdiğimiz; Medicana Hastanesi, Mesa Hastanesi, Çağ Hastanesi, Akay Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Güven Hastanesi ve HRS Hastanesi’nde tarafımızdan gerçekleştirilebilmektedir.

Eğer takipli gebemiz değilseniz ve tarafımızdan özel doğum isteminiz mevcutsa daha önceki tahlillerinizle birlikte öncelikle bir obstetrik muayene (gebelik muayenesi), ultrason tetkiki ve ayrıntılı görüşme için randevu almanız gerekmektedir.

Kadın Hastalıkları (Genel jinekoloji):
• Jinekolojik Muayene, tanı ve tedavi: Modern, konforlu ve hijyenik şartlarda
• Jinekolojik Check up : Kişinin yaşına ve durumuna uygun şekillerde jinekolojik kontroller.
• 4 Boyutlu Jinekolojik Ultrason : Transabdominal (karından) ve Transvaginal (Vajen içi) yoldan.
• PAP smear testi (rahim ağzı kanser tarama testi): Alındıktan 3-4 gün sonra sonuçlar verilebilmektedir.
• Vajinal kültür alma
• Cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda bilgilendirme, tanı ve tedavi.
Genital siğillerin ve kondilomların (HPV infeksiyonlarına bağlı); krioterapi (dondurma), elektroterapi (yakma) ve cerrahi yollar ile tedavileri.
• Kızlık zarı muayenesi
• Cinsel işlev bozuklukları: Vajinismus (İlişkiye Girememe), Ağrılı Cinsel İlişki (Disparoni), Anorgazmi (Orgazm Olamama), Cinsel İstek Azalması (Cinsel Soğukluk) (Uzman Psikolog destekli)

Kliniğimiz cinsel işlev bozukluklarında ülkemizdeki “referans merkez” lerdendir.

Jinekolojik ameliyatlar:
Myom, yumurtalık kisti, rahim alınması (histerektomi), idrar kaçırma problemleri, tüplerin bağlanması, bağlı olan tüplerin yeniden açılması (tubal reanastomoz) gibi tüm jinekolojik açık ve laporoskopik ameliyatlar ile histeroskopik operasyonlar bizzat kendi cerrahi ekibimiz tarafından uygun şartlar ve ödeme koşullarıyla, anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde yaptırılabilmektedir.

Tüm bu jinekolojik ameliyatlar genel veya epidural anestezi eşliğinde anlaşmalı olduğumuz ve önerdiğimiz; Medicana Hastanesi, Mesa Hastanesi, Çağ Hastanesi, Akay Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Güven Hastanesi ve HRS Hastanesi’nde tarafımızdan gerçekleştirilebilmektedir.
Bunun için -eğer varsa- daha önceki tahlillerinizle birlikte öncelikle bir jinekolojik muayene, ultrason tetkiki ve ayrıntılı görüşme için randevu almanız gerekmektedir.

İnfertilite (kısırlık) ve İVF (Tup bebek işlemleri) :
• Endokrinoloji:
– Adet Düzensizlikleri
-Tüylenme (hirsutism)
– Akne (sivilce)
– Polikistik Over Sendromu (PCOS)
– Hormonal düzensizliklerin teşhis ve tedavisi.
• İnfertilite (kısırlık) teşhis ve tedavisi, ovulasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi), rahim içi sperm aşılama (IUI, intrauterin İnseminasyon)
• Histerosalpingografi (HSG): İlaçlı rahim filmi çekilmesi (Anestezi ile birlikte veya anestezisiz olarak).
• IVF-ET (Tüp bebek işlemleri)

Bir kadın sağlığı merkezi olan Hera Klinik’te tup bebek tedavilerinizdeki aşamaları (yumurtlama tedavileri, ultrason ve hormon izlemleriniz) yapılabilmekte ve bu işlemlerin sonrasında uygulanacak olan OPU (yumurta toplama) ve ET (embrio transferi) işlemleri için -uygun şartlarda- anlaşmalı bulunduğumuz tup bebek merkezlerinden yararlanılabilmektedir.

Tüm tup bebek, aşılama, mikroenjeksiyon (icsi), HSG (ilaçlı film) çekimi, Ofis histeroskopi tetkikleri ve infertilite (kısırlık) ile ilgili ileri tetkik ve tedavileriniz için randevu ile ön görüşmeye gelebilir veya (532) 452 06 56 numaralı telefonundan Op.Dr.Süleyman Eserdağ ile direkt olarak görüşebilirsiniz.

Menopoz:
Hormon Replasman Tedavisi (HRT), izlem ve danışmanlık, diyetisyen, psikolog destekleri.

Aile planlaması:
Aile planlaması danışmanlığı, Spiral (RİA) takma-çıkarma.
İlişki sonrası acil korunma

Operasyonel (cerrahi) girişimler:
Cerrahi girişimler hastaların da fikirleri alınarak lokal anesteziyle (uyuşturularak) veya bir anestezi uzmanı eşliğinde genel anestezi altında (uyutularak) yapılabilir.

Yapılan işlemler:
• Küçük cerrahi girişimler (abse ve kist boşaltılması vs.)
• Estetik ve düzeltici operasyonlar
– Vajen daraltma ve düzeltme operasyonları (colporaphy)
– İç dudakların estetik onarımı (Labioplasti)

• Rahim ağzı yaralarında dondurma (krio) ve yakma (elektrokoterizasyon) işlemleri
• Cinsel ilişki sırasında oluşan yırtılmalara bağlı kanamalar (Coit yırtıkları, hymen yırtıkları)

Koruyucu Sağlık Hizmetleri:
Rahim ucu kanserleri ve kanser öncesi durumları önleme aşıları olan Gardasil ve Cervarix ile Hepatit B Aşısı Engerix kliniğimizde dileyen hastalarımıza uygulanabilmektedir.

Kozmetik Dermatoloji:
Genç ve de güzel kalmak her kadının hakkı.. İşte kliniğimizde Dermatoloğumuz Uz. Dr. Şale Yılmaz tarafından yapılan kozmetik dermatoloji ile ilgili uygulamalar:

• Botoks
• Mezoterapi
• Karboksiterapi
• Kimyasal Peeling
• Deri Dolguları
• Lazer- IPL: Kılcal varis tedavileri, lazer ile epilasyon ve leke tedavileri.

Laboratuvar hizmetleri:
Kliniğimizde alınan tüm kan ve idrar örnekleri laboratuara tarafımızdan da gönderilebilir. Bunun için uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca patolojik numuneler (smear, biopsi) anlaşmalı olduğumuz patoloji laboratuvarlarına tarafımızdan uygun şekilde gönderilebilir.

• Gebelik testi (kanda Beta HCG): Gündüz alınan kanların aynı gün içinde sonuçları verilebilmektedir.

Uzman Psikolog:
Pek çok durumda kadın hastalıklarıyla psikolojik rahatsızlıklar iç içedir. Bu açıdan vajinismus gibi cinsel fonksiyon bozuklukları, menopoz, jinekolojik ve infertilite problemlerdeki depresyon veya anksiyeteye bağlı gelişen problemlerde uzman psikolog desteği sağlıyoruz.

Kliniğimiz cinsel fonksiyon bozuklukları konularında ve özellikle de “Vajinismus” tedavilerinde ülkemizdeki en geniş hasta portföyüne sahip ve en deneyimli merkezlerden birisidir.

Ayrıca kliniğimizde sizlere; hipnoterapi (hipnoz ile tedavi), bireysel terapi, aile terapisi ve aile içi iletişim becerilerinizi geliştirme konusunda yardımcı olmaktayız.

Uzman Diyetisyen:
Obesite(aşırı şişmanlık), kadınlarda pek çok hormonal problemlere yol açar. Hormonal problemler de adet düzensizlikleri , kısırlık (infertilite), Polikistik Over Sendromu (PCOS) gibi durumlara.

Ayrıca menopoz dönemindeki obesite kadın için kalp-damar rahatsızlıkları için bir zemin hazırlar. Tüm bu problemler için konusunda uzman diyetisyenlerle birlikte çalışıyoruz.

Wireless (kablosuz) internet:
Kliniğimizde bekleyen hastalarımız için wireless (kablosuz) internet hattı hizmeti bulunmaktadır.

Ücretsiz mail bilgi hattımız:
Problemlerinizi suleyman@eserdag.com mail adresine açık ve net şekilde ifade ederek gönderirseniz, en kısa zamanda size cevap olarak dönülecektir.

Bu şekilde her türlü bilgi ve danışmanlık hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Çağdaş dünyada en kutsal görevlerden biri olarak kabul edilen sağlık hizmetlerini, kaliteli ve modern bir şekilde sizlere sunmak ana görevimizdir.

Randevu veya bilgi almak için lütfen:
0 532 / 452 06 56 numaralı cep telefonundan her zaman için direkt olarak Dr. Süleyman Eserdağ’ı arayarak randevu öncesi bilgi ve/veya danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.

Ayrıca “e-posta yoluyla” suleyman@eserdag.com adresine problemlerinizi açık ve net şekilde ifade ederek gönderirseniz, en kısa zamanda cevap olarak size dönülecektir.

Bu şekilde her türlü bilgi ve danışmanlık hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Mail yolu ile veya telefonla soru sorarken aşağıdaki kurallara uyunuz. Telefon veya Mail yolu ile soru sormak “abonelik gerektirmez”.

Muayeneler için randevu saatleri:
Hafta içi ve Cumartesi günleri : 10.00- 19.00 saatleri arası arayıp randevu alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Süleyman Eserdağ’a direkt ulaşmak için hiç çekinmeden arayın: 0532 452 06 56

İstanbul
Adres: Valikonağı Caddesi, No: 52/7, Nişantaşı, İstanbul
Telefon: 0212 225 15 00

Bir cevap yazın