Genital EstetikGENİTAL ESTETİKHERAMENÜ
Doktorlarımız

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Kozmetik Jinekolog ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ

İlk ve ortaokulu manisa'da okuduktan sonra, 1986 yılında "izmir fen lisesi" nden mezun oldu. 1992 yılında ise "dokuz eylül üniversitesi tıp fakültesi"ni bitirdi.

Girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda başarılı olarak "Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi"nde asistanlığa başladı. 1997 yılında uzman oldu ve "Kazan Devlet Hastanesi"ne atandı. 2000-2002 yılları arası aynı hastanede "Başhekimlik ve Kazan bölgesinde Sağlık Grup Başkanlığı" görevlerinde bulundu. 2002-2008 yılları arasında yeniden uzman olarak atandığı Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin değişik ünitelerinde çalıştı, daha sonrasında hastaneden ayrıldı.

Dr. Süleyman Eserdağ 2002 nisan ayında Ankara Kavaklıdere semtinde ‘Heraklinik’ ismiyle anılan ilk özel kliniğini açtı.

2016 yılından bu yana İstanbul Nişantaşı adresinde hastalarını kabul etmektedir. Diğer taraftan belirli tarihlerde Ankara ve İzmir’deki anlaşmalı özel hastanelerde vajina estetiği ile ilgili ameliyatlarını gerçekleştirmektedir.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ Eğitim Kronolojisi

2006- Dr. Süleyman Eserdağ ABD’de de dünyada kozmetik jinekoloji öncülerinden Prof Adam Ostrzensky çalışmalarına katıldı. Bu konuda dünyada tek kredilendirilmiş workshoplarını tamamlayarak ‘İleri Kozmetik Jinekoloji’ sertifikası sahibi oldu.

2014- Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) tarafından yapılan yeterlilik sınavlarını geçerek, FECSM (Seksoloji Board Sertifikası) alan ülkemizin ilk jinekologlarından oldu.

2014- Atina’da Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahisi tarafından düzenlenen hands-on eğitimlere katıldı ve ‘İleri Kozmetik Vajinal Cerrahi’ sertifikasını aldı.

2015- Estetik alanında dünya lideri konumunda olan İrlanda merkezli ECAMS (European Committee of Aesthetic Medicine and Surgery- Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) tarafından Genital estetik bölüm başkanlığına getirildi. Bu fakülte kapsamında İstanbul ve Avusturya’nın başkenti Viyana’da hands on eğitimler verdi. Eğitimlerine 5 kıtadan pek çok jinekolog ve plastik cerrah hekim katıldı. Bu görevini 2017 yılına kadar sürdürdü.

2017- Dr. Eserdağ ISAGSS (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology- Uluslararası estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği) adı altında kendi derneğini kurdu. Halen eğitimlerini bu dernek çatısı altında sürdürmektedir.

Dr. Süleyman Eserdağ öncülüğündeki ISAGSS Hindistan, Endonezya, Filipinler gibi pek çok ülkede hekimlere yönelik eğitimler verdi. Asya ve Avrupa IMCAS toplantılarına afiliye dernek olarak katıldı.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ Çalışmaları

Dr. Eserdağ 2000’li yılların başlarından itibaren 4000 den fazla hastasına iç dudak estetiği (labioplasti),vajina daraltma (vajinoplasti),büyük dudak büyütme, majoraplasti ve perineoplasti gibi cerrahi ameliyatlar uygulamıştır. Ayrıca 2013 yılından bu yana genital lazer ve radyofrekans cihazları ile ilgili uygulamalar yapmaktadır.

Dr. Eserdağ’ın kabul edilmiş çok sayıda bilimsel tebliğ, poster ve de yayınları olup, halen pek çok çalışmayı da yürütmektedir. ileri derecede İngilizce bilmektedir. Dr. Süleyman Eserdağ kozmetik jinekoloji haricinde vajinismus tedavileri başta olmak üzere, kadınlarda ağrılı cinsel ilişki, vulvar vestibulit, cinsel isteksizlik, orgazm olamama (anorgazmi) gibi konular üzerine spesifik olarak çalışmaktadır.

Sosyal ilgi alanları arasında fotoğraf çekmek, seyahat etmek, web siteleri tasarlamak, tenis, kayak yapmak ve scuba dalış gibi macera sporları bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Merkezimiz HakkındaGenital EstetikHera
0212 225 15000312 426 85 25