Genital Estetik HeraMENÜ
Doktorlarımız

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Kozmetik Jinekolog ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ

İlk ve ortaokulu Manisa'da okuduktan sonra, 1986 yılında "İzmir Fen Lisesi" nden, 1992 yılında ise "Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi" nden mezun oldu.

Girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) başarılı olarak "Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi" nde asistanlığa başladı.

1997 yılında uzman oldu ve "Kazan Devlet Hastanesi" ne atandı.

2000-2002 yılları arası aynı hastanede "Başhekimlik ve Kazan bölgesi Sağlık Grup Başkanlığı" görevlerinde bulundu.

2002-2008 yılları arasında yeniden uzman olarak atandığı Zekai Tahir Burak Hastanesi'nin farklı ünitelerinde çalıştıktan sonra istifa ederek, özel kliniğinde tam günlü çalışmaya başladı.

Hera Klinik

Dr. Süleyman Eserdağ 2002 Nisan ayında Ankara Kavaklıdere semtinde ‘Heraklinik’ ismiyle anılan ilk özel kliniğini açtı. Daha sonra hizmet ağını İstanbul, Ankara ve İzmir olarak genişletti.

Dr. Eserdağ 2016 yılından bu yana hastalarını İstanbul Nişantaşı kliniğinde kabul etmektedir. Ayrıca HERA bünyesinde yer alan İstanbul Bağdat Caddesi (Kadıköy),Ankara (Kavaklıdere) ve İzmir (Alsancak) kliniklerine destek de sağlamaktadır. Diğer taraftan belirli tarihlerde, Ankara ve İzmir’deki anlaşmalı özel hastanelerde vajina estetiği ile ilgili hastalarının ameliyatlarını gerçekleştirmektedir.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ Eğitim Kronolojisi

2006- Dr. Süleyman Eserdağ ABD’de de dünyada kozmetik jinekoloji öncülerinden Prof. Adam Ostrzensky çalışmalarına katıldı. Bu konuda dünyadaki tek kredilendirilmiş workshop eğitimilerini tamamlayarak ‘İleri Kozmetik Jinekoloji’ sertifikası sahibi oldu.

2014- Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) tarafından yapılan yeterlilik sınavlarını geçerek, FECSM (Seksoloji Board Sertifikası) alan ülkemizin ilk jinekologlarından oldu.

2014- Atina’da Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahisi tarafından düzenlenen hands-on eğitimlere katıldı ve ‘İleri Kozmetik Vajinal Cerrahi’ sertifikasını aldı.

2015- Estetik alanında dünya lideri konumunda olan İrlanda merkezli ECAMS (European Committee of Aesthetic Medicine and Surgery- Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) tarafından “Genital Estetik Bölüm Başkanlığı” na getirildi. Bu fakülte kapsamında İstanbul ve Avusturya’nın başkenti Viyana’da hands on eğitimler verdi. 2017 yılına kadar devam eden bu eğitimlerine 5 kıtadan pek çok jinekolog ve plastik cerrah hekim katıldı.

2017- Dr. Eserdağ ISAGSS (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology- Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği) adı altında kendi derneğini kurdu. Halen tüm uluslararası eğitimlerini bu dernek çatısı altında sürdürmeye devam etmektedir.

ISAGSS çatısı altında Dr. Süleyman Eserdağ Hindistan, Endonezya, Filipinler gibi pek çok ülkede 600’den fazla hekime genital estetik ve seksoloji eğitimleri verdi. ISAGSS 2019 yılında Asya ve Avrupa IMCAS toplantılarına afiliye dernek olarak katıldı.
2020 yılındaki eğitimlerini ise pandemi nedeni ile online olarak sürdürdü.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ Çalışmaları

Dr. Eserdağ 2000’li yılların başlarından itibaren 6000'den fazla hastasına iç dudak estetiği (labioplasti) vajina daraltma (vajinoplasti),büyük dudak büyütme, majoraplasti ve perineoplasti gibi cerrahi ameliyatlar uygulamıştır. Genital estetik alanında Türkiye’de ve Avrupa’da öncü hekimler arasındadır. 2013 yılından bu yana genital lazer ve radyofrekans cihazları ile ilgili uygulamalar yapmaktadır. Ayrıca yağ dolguları, hyaluronik asid enjeksiyonları, PRP (Plateletten Zengin Plasma),kök hücre ve SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) uygulamaları gibi rejeneratif tedaviler alanında çalışmaktadır.

Cinsel Tip ve Genital Estetik Kitap

Dr. Eserdağ’ın kabul edilmiş çok sayıda bilimsel tebliğ, poster ve de yayınları olup, halen pek çok çalışmayı da yürütmektedir.

Uluslararası önemli bir dergi tarafından kabul edilen ‘vajinismus tedavisi için jinekolojik değerlendirmenin öngörüsel bir değer olarak önemi’ ile ilgili makalesi pek çok jinekolog için önemli bir kaynak olmuştur. Ayrıca himenoplasti için geliştirmiş olduğu yeni bir teknik, önemli bir plastik cerrahi dergisinde kabul edilerek yayınlanmış olup, şu ana kadarki literatürdeki en geniş seriye sahiptir.

İki meslektaşı ile birlikte editörlüğünü yaptığı ve 2020 yılında basılan “Cinsel Tıp ve Genital Estetik” isimli kitabı ise ülkemizde bu iki alandaki ilk multidisipliner (çok branşlı) eserdir.

Dr. Süleyman Eserdağ ileri derecede İngilizce bilmektedir.

Kozmetik jinekoloji (Genital bölgenin estetik ve plastik uygulamaları) haricinde vajinismus tedavileri başta olmak üzere, kadınlarda ağrılı cinsel ilişki, vulvar vestibulit, vulvodini, cinsel isteksizlik, orgazm olamama (anorgazmi) gibi konular üzerine spesifik olarak çalışmaktadır.

Sosyal ilgi alanları arasında fotoğraf çekmek, seyahat etmek, web siteleri tasarlamak, tenis oynamak, kayak yapmak ve scuba dalış gibi macera sporları yer almaktadır.

Dr. Süleyman Eserdağ Türkiye’de ilk genital estetik eğitimlerini veren hekimdir. Avrupa’da da öncü olmuştur. Bu alanda Avrupa ve ABD kıtasından farklı otörlerle de pek çok ortak çalışmalara imza atmıştır.

Isagss

2017 sonrası, Dr. Süleyman Eserdağ tarafından verilen kurs, eğitim ve toplantıların bir kısmı aşağıda özetlenmiştir.

2020 yılındaki eğitimlerin pek çoğu ise COVİD-19 pandemisi nedeni ile online olarak verilmiştir.

Dr. Süleyman Eserdağ’ın Konuşmacı Olarak Katıldığı Ulusal ve Uluslararası Bazı Toplantılar

 1. 15. TJOD ile birlikte 25. EBCOG Kongresi, 17-21 Mayıs 2017, Antalya / Türkiye
 2. 25. AOCOG Kongresi 15-18 Haziran 2017, Hong Kong / Çin
 3. RECOGYN Kongresi, 6-8 Ekim 2017, N. Delhi / Hindistan. ISAGSS bu toplantıda afiliye bilimsel üye olmuştur.
 4. Genital Estetik Cerrahisi Çalışma Grubu, 16 Aralık 2017, Konya/Türkiye
 5. İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Toplantısı, 28 Ocak 2018, İstanbul/Türkiye
 6. 14. Uludağ Jinekoloji ve Obstetrik Kış Kongresi, 7-10 Mart 2018, Bursa / Türkiye
 7. 3. Ulusal Dermatoloji ve Kozmetoloji Kongresi (Uluslararası katılımcılarla birlikte),14-17 Mart 2018, İstanbul/Türkiye
 8. Genital Estetik Cerrahisi ve CO2 Lazer Tedavisi Sempozyumu, 15 Nisan 2018, İstanbul/Türkiye
 9. TAJEV (Türk-Alman Jinekoloji ve Obstetrik Vakfı) Kongresi, 27 Nisan 2018, Girne / KKTC
 10. 6. Uluslararası Jinekoloji ve Jinekolojik Onkoloji Kongresi, 23-24 Temmuz 2018, Roma / İtalya
 11. Vajinismus ve Kadın Cinsel İşlev Bozuklukları, 10 Eylül 2018, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara /Türkiye
 12. TJOD Anadolu sempozyumu, 16 Aralık 2018, İstanbul /Türkiye
 13. Kadın Cinsel Bozukluklarında Jinekolojik Tedaviler, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 10 Ocak 2019, İstanbul /Türkiye
 14. Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Sempozyumu, 7 Şubat 2019, Altınbaş Üniversitesi, İstanbul/Türkiye
 15. 2. Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresi, 13-16 Şubat 2019, İstanbul/Türkiye
 16. IMCAS ASYA, 5-7 Temmuz 2019, Bali / Endonezya. ISAGSS bu toplantıda bilimsel dernek üyesi olmuştur.
 17. ISAFGAS Endonezya Estetik Fonksiyonel Jinekoloji, Yaşlanma Karşıtı Tıp ve Seksoloji Kongresi Sempozyumu, 4-5 Ekim 2019, Bali / Endonezya
 18. Genital Estetikte enerji Bazlı Tedaviler. 3. Ulusal Medikal Estetik Kongresi (MESTDER),28 Kasım- 1 Aralık 2019, Antalya / Türkiye
 19. Kozmetik jinekolojinin dünü, bu günü ve yarını. IMCAS Avrupa Dünya Kongresi, 30 Ocak- 1 Şubat 2020, Paris / Fransa
 20. Kadın Cinsel İstek ve Orgazm İşlev Bozukluklarında Estetik Genital İşlemler. Etlik Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 4 Şubat 2020, Ankara / Türkiye
 21. Labia Majora Prosedürleri: Cerrahi, Yağ ve Dolgu. 3. Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresi Öncesi Kurs, 19 Şubat 2020, İstanbul/Türkiye
 22. Vajinismus ve disparoni tedavisinde minimal cerrahi operasyonlar. 3. Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresi, 20-22 Şubat 2020, İstanbul/Türkiye

ISAGSS Adına Dr. Süleyman Eserdağ tarafından verilen "Uygulamalı Genital Estetik Eğitim ve Kursları"

 1. İleri Uygulamalı Genital Estetik Cerrahisi ve Seksoloji Kursu, 8-10 Eylül 2017, İstanbul, Türkiye. Bu 3 günlük yoğunlaştırılmış kursa kapsamlı bir biçimde cerrahi ve cerrahi olmayan genital estetik ilaç tedavileri de dahildir.
 2. Genital Estetik İşlemler Çalışma Grubu, Cerrahi ve Cerrahi Olmayan İşlemler, 10 Ekim 2017, Ahmedabad / Hindistan
 3. İleri Uygulamalı Genital Estetik Cerrahisi ve Seksoloji Kursu, 8-10 Aralık 2017, İstanbul, Türkiye. 3 günlük yoğunlaştırılmış uygulamalı uzmanlık kursu.
 4. Uluslararası Fonksiyonel ve Estetik Jinekoloji Kongresi, 5-7 Kasım 2018, Makati / Filipinler
 5. İleri Uygulamalı Genital Estetik Cerrahisi ve Seksoloji Kursu, 7-9 Aralık 2018 İstanbul, Türkiye. 3 günlük yoğunlaştırılmış uygulamalı uzmanlık kursu.
 6. İleri Uygulamalı Genital Estetik Cerrahisi ve Seksoloji Kursu, 22-24 Şubat 2019, İstanbul. 3 günlük yoğunlaştırılmış uygulamalı uzmanlık kursu.
 7. Uluslararası Fonksiyonel ve Estetik Jinekoloji Kongresi, 26-27 Mart 2019, Manila / Filipinler. ISAGSS bu toplantıda bilimsel dernek üyesi olmuştur.
 8. İleri Uygulamalı Genital Estetik Cerrahisi ve Seksoloji Kursu, 5-7 Nisan 2019, İstanbul. Özellikle Filipinler ve Endonezyalı doktorlar için oluşturulmuş 3 günlük yoğunlaştırılmış uygulamalı uzmanlık kursuydu.
 9. INDERCOS (Uluslararası Dermatoloji ve Kozmetoloji Kongresi),17-19 Mayıs 2019, Mersin / Türkiye. Dermatologlar için uygulamalı cerrahi olmayan genital rejüvenasyon eğitimleri.
 10. Uluslararası İleri Uygulamalı Genital Estetik Cerrahisi ve Seksoloji Kursu, 20-22 Eylül 2019, İstanbul. 3 günlük yoğunlaştırılmış uygulamalı uzmanlık kursu.
 11. Uluslararası İleri Uygulamalı Genital Estetik Cerrahisi ve Seksoloji Kursu, 14-16 Şubat 2019, İstanbul. 3 günlük yoğunlaştırılmış uygulamalı uzmanlık kursu.

Düzenlediği Kongreler

 1. RAGSS (Uluslararası Rekonstrüktif, Genital Estetik Cerrahi ve Seksoloji Kongresi),27-30 Eylül 2018, İstanbul. Bu kongre multidisipliner yaklaşımla estetik genital cerrahi ve seksolojiyi birleştirilerek oluşturulmuş ilk toplantılardandır.
 2. RAGSS (Uluslararası Rekonstrüktif, Genital Estetik Cerrahi ve Seksoloji Kongresi),12-15 Aralık 2019, İstanbul.
Merkezimiz HakkındaGenital Estetik HeraDr. Süleyman Eserdağ
0212 225 15000312 426 85 25