Genital EstetikGENİTAL ESTETİKHERAMENÜ
Vajinoplasti

Vajinoplasti Sonrası Neler Yapmak Gerekir?

Ameliyat sonrası ilk cinsel ilişkide kayganlaştırıcı kullanmanız iyi olur.

Vajinoplasti sonrası neler yapmak gerekir?

Vajina daraltma ameliyatından sonra size önerdiğimiz şekilde pansumanlarınızı düzenli bir şekilde yapmanız, önceden size reçete ettiğimiz ağrı kesici ve antibiotik ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmanız, kişisel hijyen ve tuvalet temizliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vajina daraltma işleminden sonra neler yapmam gerekir?

Yine, ameliyattan sonra bir hafta süreyle kabız kalmamanızı önermekteyiz. Bunun için size önerdiğimiz lifli besinleri tercih etmeniz gereklidir. Yine özellikle vitamin, protein ve mineral içeriği yüksek gıdalar ile beslenmeniz de yara iyileşmesi açısından önemlidir.

Ameliyat sonrası size önerdiğimiz buz kalıbı ile kompresyon işlemi yara iyileşme sürecini hızlandıracak, ameliyat sonrası ağrı, kanama, ödem (şişlik) ve rahatsızlıklarınızı azaltacaktır. Yine, işlemden sonra bir ay süreyle deniz veya havuza girmeniz önerilmez. Cinsel ilişkinin de bir buçuk ay süreyle ertelenmesi gerekmektedir.

Ameliyattan sonraki ilk cinsel birleşme sırasında da “lubrikan” adı verilen vajinal kayganlaştırıcıları kullanmanızda da fayda olacaktır. Yapmanız konusunda size önerdiğimiz “pelvik taban egzersizleri (Kegel egzersizleri)”ni uygulamanız da uzun vadede size oldukça fayda sağlayacaktır.

Genital Estetik Yaptıranlar

SORU SOR

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır ve üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Merkezimiz HakkındaGenital EstetikHera
0212 225 15000312 426 85 25