Genital Estetik HeraMENÜ
Vajinoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Yararları

Vajinal daraltıcı ameliyatlar fonksiyonel ve psikolojik olarak olumlu etkilere sahiptir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Yararları

Vajina Daraltma Ameliyatı Yararları

Vajinal daraltıcı ameliyatlar fonksiyonel ve psikolojik yönlerden olumlu etkilere sahiptir. Bu nedenle cinsel hazzı ve orgazmı olumlu yönde etkilemektedir.

Cinsel penetrasyon (birleşme) sırasında özellikle mekanik etki ile klitoral bası ve his artmakta bu da cinsel doyum, performans ve orgazmı olumlu yönde etkilemektedir. Hem kadın hem de erkek partnerde cinsel haz artmakta, kadınlarda orgazm fonksiyonu kolaylaşmaktadır.

Cinsel ilişki sırasında hissetme ve haz, erkek partner tarafından da belirgin şekilde fark edilmektedir. Cinsellik aile bütünlüğünün tam olarak sağlanmasındaki en önemli unsurların başında gelir. Mutlu ve doyumu olan bir cinsellik evliliği adeta beslemektedir.

Vajina daraltma operasyonları tek başına cinsel isteği arttırır mı?

Kısmen evet. Eğer kişide vajinal genişlemeye bağlı cinsel ilişkide haz azalması varsa bu tür operasyonlar cinsel isteği ve tatmini arttırabilmektedir.

Ancak cinsel isteksizliğin pek çok psikolojik nedenleri de vardır. Bu nedenle cinsel isteksizlik şikayeti ile başvuran bir hastaya öncelikle bir jinekolojik muayene yapılmalı ve kişinin eğer gereksinimi varsa jinekolojik operasyona geçilmelidir. Aksi halde bu tür bir operasyon sonrasında da kişideki cinsel isteksizlik sorunu aşılamayabilir.

Vajina genişlemesi ve açıklığı sık enfeksiyonlar yol açar

Bazı kadınlar vajinalarındaki doğumdan kalan yırtıklar ve vajinanın dıştan gözükmesi (vaginal gaping) nedeniyle sık vajinal enfeksiyon (vajinit) sorunu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Makad ile vajina girişinin birbirine çok yakın olması enfeksiyon sürecine yatkınlık sağlamaktadır. Vajina daraltma ve perine estetiği ile anüs ile vajina arası mesafe uzamakta ve buna paralel şekilde enfeksiyon riski düşmektedir.

Vajina daraltma ameliyatlarının estetik yararları

Vajina daraltma ameliyatları estetik açıdan da oldukça yararlıdır. Özellikle dıştan yapılan perine estetiği ile vajina ile makad arası alan da hoş bir görünüme kavuşmaktadır. Diğer taraftan vajinanın daraltılması ile dış dudaklar da içeriye toplanmakta ve bu da görünümü daha da ideal hale getirmektedir.

Genital Estetik Yaptıranlar

SORU SOR

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır ve üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

DR. SÜLEYMAN ESERDAĞ TARAFINDAN VERİLEN EĞİTİMLER / SUNUMLAR

2017 sonrası, Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından verilen kurs, eğitim ve toplantıların bir kısmını aşağıdaki bölümlerden inceleyebilirsiniz.

Tüm Eğitimler
Merkezimiz HakkındaGenital Estetik HeraDoç. Dr. Süleyman Eserdağ
0212 225 15000312 426 85 25
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.