Genital Estetik HeraMENÜ
Labioplasti

Labioplasti İstanbul

İstanbul tüm estetik – plastik cerrahi operasyonlarda Türkiye’nin, hatta dünyanın en önde gelen şehirlerinden birisi olmuştur.

Labioplasti İstanbul

İstanbul Labioplasti

Labioplasti ameliyatı tüm genital estetik operasyonlar arasında ülkemizde ve tüm dünyada birinci sırada yer alır. Genel olarak iç dudakların hacminin küçültülmesi, kırışıklıkların alınması, kenarlardaki renk koyuluklarının çıkartılması gibi amaçlarla yapılır.

Labioplasti İstanbul gibi büyük şehirlerimizde son yıllarda sıkça yapılan bir operasyondur. Diğer şehirlerimizdeki pek çok jinekolog ve plastik cerrah hekimin de ilgisi dahilindedir. Ancak bu operasyon pek çok incelik içerir; yanlış teknik ve uygun olmayan koşullarda yapıldığında hastaların fiziksel ve psikolojik sağlıklarını etkileyebilecek derin izler açar. O yüzden labioplasti operasyonu yaptırmayı düşünen hastalarımızın hemen karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmalarını önermekteyiz.

Labioplasti Türkiye

İstanbul tüm estetik – plastik cerrahi operasyonlarda Türkiye’nin, hatta dünyanın en önde gelen şehirlerinden birisi olmuştur. Sağlık hizmetlerinin iyi oluşu, hastanelerin donanımı, ücretlerin uygun oluşu ve iyi hekimlerin varlığı sağlık turizminin gelişimindeki en büyük etkenlerdir. Bu nedenle pek çok yurt dışı hastası estetik ve kozmetik işlemler için Türkiye’yi ziyaret etmektedir. İstanbul’a gelen hastaların en sık tercihlerinden birisi de labioplasti operasyonları olmuştur. Türkiye’de yapılan labioplasti ameliyatları da hızlı bir ivme kazanmıştır.

Labioplasti Neden Yapılır?

Labioplasti en sıklıkla iç genital dudakların kısaltılması maksadıyla yapılır. İç dudak sarkıklığı kişilerde en fazla özgüven sorunlarına yol açmaktadır. Ayrıca psikolojik, hijyenik, medikal ve seksüel olarak da rahatsızlık vericidir. İrritasyon sebebi de olabilir.

Psikolojik Nedenler

İç dudak sarkıklığı öz güven problemlerine; kişinin partnerinden utanmasına, ikili ilişkilerden kaçınmasına, flört ilişkilerinden uzak durmasına, hatta evlenememesine kadar giden psikolojik problemlere yol açabilir. Diğer taraftan tayt ve bikini giyildiğinde o bölgenin belirgin şekilde kabarıklığı kişinin sosyal hayatını etkileyen psikolojik bir problem haline dönüşebilir.

Hijyenik Nedenler

İç dudakların sarkık, iri ve kırışık yapısı nedeni ile bu bölgede mikrop üremesine bağlı koku sorunu önemli bir hijyenik problem haline gelebilir. Ayrıca o bölgede sürekli olarak biriken artıklar (smegma) da kötü koku ve enfeksiyon sebebidir.

Medikal (Tıbbi) Nedenler

İç dudak sarkıklığı sık vajinal enfeksiyonlara ve sık mantar enfeksiyonlarına da yol açabilir. Bu tür tıbbi nedenlerle bir kişinin sürekli ilaç ve fitil kullanması vücudun metabolizmasına da zarar verebilir.

Seksüel (Cinsel) Nedenler

İç dudakların sarkık ve uzun oluşu cinsel birliktelikler sırasında gerilmelere; ağrı, acı gibi sorunlara yol açabilir. Bu konuda da tek çözüm labioplastidir.

İrritasyon (Tahriş olma)

İç dudakların fazlalığı kot, tayt, pantolon giyiminde tahrişlere, buna bağlı olarak ciddi fiziksel sorunlara da yol açabilmektedir.

İç dudaklardaki renk koyuluklarının giderilmesi maksadı ile de labioplasti yapılabilmektedir. Çünkü iç dudakların rengini açmada başka bir yöntem bulunmamaktadır.

İç Dudaklarda Sarkma Neden Olur?

İç dudak sarkması genellikle yapısaldır ve belli bir nedene bağlı gelişmez. Ancak sık mastürbasyon, dudakların çekilmesi, sık vajinal enfeksiyonlara bağlı irritasyonlar, bazı kanser türleri ve damar dolaşım bozukluklarında da sarkmalar gerçekleşebilmektedir. Diğer taraftan özellikle vücut geliştirme sporu yapanlarda hormon ilaçlarının kullanımı, polikistik over sendromu, yumurtalık (over) ve böbrek üstü (adrenal) bezlerinden salgılanan hormonların fazlalığı da iç dudak sarkmasına ve klitoris organının büyümesine neden olabilmektedir.

Labioplasti Nedir? Nasıl Yapılır?

Genital bölgedeki dudaklar vajinayı kapatan iç dudaklar (küçük dudaklar, labia minora) ve üzeri tüylerle kaplı dış dudaklar (büyük dudaklar, labia majora) olarak ikiye ayrılır. Labioplasti, genital bölgedeki dudaklara şekil verme ameliyatıdır. Latince’de labium “dudak”, -plasti “şekil verme” anlamına gelir. Amaç iç dudakların kısaltılması, küçültülmesi ve estetik hale getirilmesidir. Sarkıklık, fazlalık ve kırışıklıkların giderilmesi, dudakların kenar kısımlarındaki renk koyulukların cerrahi olarak çıkarılması amaçlanır.

Labioplasti yapılırken öncelikle kesilecek alan işaretlenir, daha sonrasında da deri fazlalıkları çıkartılır. Önce cilt altı dokusu, daha sonrasında da cilt dokusu kendinden eriyen dikişlerle kapatılır. Operasyon ortalama olarak bir saat kadar sürer. Ameliyat tekniği olarak en sıklıkla parsiyel rezeksiyon (kenar tıraşlama) ve V plasti (V şeklinde doku çıkartılması) kullanılmaktadır.

Muayenehanede Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti genellikle muayenehane ortamında lokal anestezi ve sedasyon anestezisi (hafif uyutma) eşliğinde yapılabilen bir minör cerrahidir. Her ne kadar zor bir ameliyat olmasa da ileri düzeyde teknik bilgi ve tecrübe gerektirir. Çünkü aynı göz rengi, parmak izinde olduğu gibi herkesin genital bölge yapısı da diğerinden farklıdır. Bu nedenle de uygulanacak olan yöntem veya yöntemler kişiden kişiye farklılıklar gösterecektir.

Labioplasti, dileyen hastalarda veya tıbbi sorunu olanlarda muayenehane haricinde, hastane ortamında ve genel anestezi eşliğinde (tamamen uyutarak) de yapılabilmektedir.

Kombine Genital Estetik

Labioplasti genelde iç dudaklara yapılan cerrahi bir girişimdir. Ancak bazı durumlarda dış dudakların da küçültülmesi gerekebilir. Hatta aynı seansta hem “labia minora” adını verdiğimiz iç dudaklar, hem de “labia majora” adını verdiğimiz dış dudaklar eş zamanlı olarak da küçültülebilmektedir. Labioplasti ile kombine olarak vajina daraltma (vajinoplasti),perine estetiği, büyük dudak yağ dolgusu ve hyaluronik asit enjeksiyonu gibi farklı genital estetik prosedürler de yapılabilir. Amaç, kişinin istekleri ve dokusunun durumuna göre en iyi estetik sonuçları elde etmektir.

Lazerle Labioplasti

Labioplasti ameliyatlarında kesme işlemi için lazer kullanılabilir. Bu operasyonlara “lazer labioplasti” adı verilir. Amaç kanamanın daha az olmasıdır. Ancak yapılan lazerle kesilerde lazerin termal etkisinden dolayı komşu dokular da hasar göreceğinden ötürü yara iyileşmesi daha uzun ve sıkıntılı olmaktadır. O yüzden artık lazerle labioplasti ameliyatlarını tercih etmemekteyiz.

Labioplasti İstanbul En İyi Doktorlar

Labioplasti İstanbul ’da farklı klinik ve hastanelerde doktorlar tarafından yapılan bir vajina estetiği operasyondur. Bu operasyonları yapan hekimler özellikle son yıllarda oldukça artmıştır. İstanbul’da labioplasti için en iyi doktor seçiminde ameliyat öncesi iyi bir araştırma yapmanız son derece önemlidir. Bu konuda, yani genital estetik alanında çalışmayan doktorlar tarafından yapıldığında pek çok riski ve geri dönüşü olmayan komplikasyonları da beraberinde getirecektir. Labioplasti için İstanbul en iyi doktorlar; bu konuda en çok çalışan, en fazla bilgi ve tecrübesi olanlardır. Unutmayınız ki; labioplasti ileri düzeyde teknik bilgi ve donanım gerektiren bir estetik cerrahi prosedürdür.

Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Labioplasti ameliyatı doğru tekniklerle uygulandığında oldukça yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Ancak kişinin dokusuna ve taleplerine göre yapılmadığında pek çok komplikasyonu da beraberinde getirecektir.

Labioplasti ameliyatı riskleri arasında en sıklıkla:

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Dikişlerin açılması
  • Kenarların düzensiz ve tırtıksı görünümü
  • Eşitsizlik (Bir dudağın diğerinden farklı oluşu)
  • Ameliyat sonrası kalan yara izleri
  • His değişimleri

Tüm bu riskler ve komplikasyonlar doğru teknikle yapılan operasyonlarda minimal düzeydedir (Oran olarak %2-3).

Barbie Estetiği Nedir?

Hastaların büyük bir kısmının talepleri “barbie vajina estetiği” şeklindedir. Barbie estetiği iç genital dudakların mümkün olduğunca kısaltılması, klitoris üstü deri fazlalıklarının çıkartılması şeklinde yapılan bir prosedürdür. Aynı seansta yağ dolgusu veya hyaluronik asid enjeksiyonu ile büyük dudaklar da daha dolgun ve seksi görünüme kavuşturulabilir. Ayrıca vajinada genişlik ve haz sorunu yaşayan hastalarda vajina daraltma ameliyatı (vajinoplasti) da labioplasti ile birlikte yapılabilir.

Labioplastide Doğal Görünüm İsteyenler

Hastaların az bir bölümü ise iç genital dudakların çok fazla kısaltılmamasını, daha doğal bir görünümde kalmasını talep etmektedirler. Bu hastaların temel amacı iç dudakların bir miktar küçültülmesi ve doğal görünümün korunmasıdır. Ameliyat bu planda dizayn edilmelidir.

Labioplasti Yaptıranlar

Labioplasti yaptıranlar en fazla genital bölgenin dış görünümünden rahatsız olan genç yaştaki hastalardır. Evlenmeyi düşünen veya partner ilişkisini rahat bir şekilde yaşamak isteyen bir gruptur. Labioplasti yaptıran hastaların pek çoğu sonuçlardan oldukça memnundurlar.

Labioplasti İstanbul

Labioplasti operasyonları Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği Kurucusu Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından, 2000’li yılların başlarından itibaren yapılmaktadır. Labioplasti İstanbul (Nişantaşı) kliniğinde yapılmaktadır. İstanbul’da labioplasti ameliyatı olmayı düşünen ve İstanbul’da yaşayan hastalarımızın kliniğimize başvurarak öncelikle bir jinekolojik muayeneden geçmeleri tavsiye edilir. Yapılan bu jinekolojik muayene sonrasında önerilecek olan işlemler hastalarımıza detaylıca anlatılır. Daha sonrasında da belirlenen günde labioplasti ameliyatı uygulanır.

İstanbul’a şehir dışından ve yurt dışından labioplasti ameliyatı için başvurmayı düşünen hastalarımızın ise en az bir ay öncesinden randevu almaları önerilir. Ameliyatları genelde sabah saatlerinde geldiğiniz gün, kısa bir muayenenizden hemen sonra yapabiliriz. Labioplasti ve diğer genital estetik operasyonları için kliniğimizin +90 530 763 34 00 no’lu Whatsapp hattını arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Labioplasti Fiyatları İstanbul

Labioplasti fiyatları İstanbul merkeze ve doktora göre değişiklikler göstermektedir. Fiyatları belirleyici diğer unsurlar arasında; ameliyatın genişliği, anestezi yöntemi, muayenehane veya hastanede yapılması, ilave estetik işlemlerin yapılıp yapılmayacağı gibi durumlar da bulunmaktadır. Labioplasti fiyatları, uygun ödeme seçenekleri ve ücretler hakkında detaylı bilgiler için klinik ile görüşmenizde fayda olacaktır.

Genital Estetik Yaptıranlar

SORU SOR

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır ve üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

DR. SÜLEYMAN ESERDAĞ TARAFINDAN VERİLEN EĞİTİMLER / SUNUMLAR

2017 sonrası, Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından verilen kurs, eğitim ve toplantıların bir kısmını aşağıdaki bölümlerden inceleyebilirsiniz.

Tüm Eğitimler
Merkezimiz HakkındaGenital Estetik HeraDoç. Dr. Süleyman Eserdağ
0212 225 15000312 426 85 25
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.
Kabul EtReddetÇerez Politikası