Genital Estetik HeraMENÜ
Genital Estetik

Genital Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Genital estetik ameliyatları, doğru teknikle yapıldığında psikolojik ve cinsel açıdan pek çok faydalar sağlamaktadır. Genital estetik hakkında merak edilenler.

Genital Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Perine düzeltme ameliyatı sonrası normal doğumda sorun olur mu? Yeniden epizyotomi gerekir mi?

Perine düzeltme operasyonu yapıldıktan sonra yeniden vajinal doğum yapabilirsiniz. Genellikle sorun olmayacaktır. Ancak fetüs (bebek) iri ve baş kısmı normalden daha büyük ise sezaryen operasyonu da düşünülebilir.

Dış bölgede sarkma ve genişleme sorunum var. Genital estetik ücretlerini öğrenebilir miyim?

Genital estetik ücretleri yapılan operasyonun genişliğine, tekniğine, dokunun durumuna, uygulanan anestezi yöntemine, hastanede veya klinikte yapılma durumuna göre değişmektedir. Öncelikle ücretsiz bir muayene için kliniğimize başvurmanızı öneririm.

Genital bölgedeki dudaklar neden sarkar ve kırışır?  

Genital bölgedeki iç ve dış dudaklar en fazla kolajen doku azlığına bağlı olarak sarkmaktadır. Bu da ailesel nedenler (genetik yapı) ile ilişkilidir. İç dudak sarkması nedenleri: 

. Hızlı kilo alıp verme 
. Sık cinsel ilişki veya masturbasyonlar
. Kronik irritasyon, o bölgenin fazlaca çekiştirilmesi ve kaşınması
. Bazı lösemi türleri 
. Lenf dolaşım bozuklukları sayılabilir. 

İç dudak sarkması bakirelerde, hiç evlenmemişlerde de olur mu?

Evet olur. Çoğu zaman yapısal bir problemdir. Evli, evlenmemiş, bakire veya bakire olmayan herkesde genital bölgede iç dudak sarkması olabilmektedir. 

Tüm dünyada ve ülkemizde en sık yapılan genital estetik operasyon nedir?  

Ülkemizde ve tüm dünyada en sık yapılan genital estetik operasyon labioplasti ameliyatlarıdır. Bunu vajina daraltma, perine estetiği ve diğer operasyonlar izler.  

Kızlık zarı dikimi gerçekten güvenilir midir?

Doğru teknik ile oldukça güvenilir bir operasyondur. Kızlık zarının kısa ve uzun süreli onarımları mümkündür. Kliniğinizde perine düzeltme ameliyatı olmak istiyorum. Genel anestezi ile bu işlem mümkün müdür? Tabii ki mümkündür.

Normal doğum sonrası hala gaz tutamama sorunu yaşıyorum. 6 ay oldu ameliyat olabilir miyim?

Anüs çevresindeki kaslarda hasar oluşmuş olabilir. Bunun için öncelikle bir muayene olmanızı öneririz. Cerrahi ile bu sorunun çözümü mümkündür.

Vajinoplasti işlemi doğumdan ne kadar süre sonra yapılmalıdır?

Tam anlamıyla iyileşme gerçekleşmesi ve ödemlerin tam olarak çözülmesi için doğum sonrası en az 3 ay beklenmelidir.

14 yıl önce normal doğum yaptım ve iki dikişim açıldı. Bu durumla ilgili nasıl bir işlem uygulanabilir?

‘Perineoplasti’ operasyonu yani perine onarımı ile açılan bölge tamamen düzeltilebilir. Operasyonun ortalama süresi 30 dakikadır.

Dışarıdan görünen büyük boyuttaki klitoris operasyonla düzeltilebilir mi? Operasyon riskli midir?

Tabii ki düzeltilir. Labioplasti işlemi sırasında klitoris üzeri tıraşlama uygulanmazsa bu bölge adeta bir ‘mikropenis’ görüntüsü alır. O yüzden ‘klitorohudoplasti’ operasyonu şarttır. Labioplasti operasyonlarının en önemli ve özellikli kısmı klitorohudoplasti prosedürüdür.

Doğumla beraber genital estetik de yaptırılabilir mi, yoksa ötelenmeli midir?

Doğum sırasında labioplasti veya vajina daraltma operasyonları gibi genital estetik ameliyatlar yapılamaz. Doğumdan sonra en az 3 ay kadar beklemeniz önerilmektedir.

Vajinal daraltmanın lazer ile mi yoksa ameliyat ile mi yapılması gerektiğine nasıl karar veriyoruz? Gelmeye cesaret edemiyorum. Fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz?

Utanılacak bir durum asla değil. Bizim tüm çalışma konularımız bu alanlar üzerindedir. Hafif düzeydeki genişlemelerde lazer, ileri düzeydekilerde ise cerrahi vajinal daraltma ameliyatlarını ön planda düşünüyoruz. 0 530 763 34 00 WhatsApp hattımızı arayarak ya da mesaj bırakarak fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İç dudak sarkması şikayetim var. Bu sebepten genital estetik yaptırmayı çok istiyorum. Bununla ilgili ortalama bir fiyat alabilir miyim lütfen?

Labioplastide, yapılacak olan operasyonun büyüklüğüne göre ücretlendirme yapılır. Operasyon yarım saatte sürebilir, 2 saat de. Öncelikle bir değerlendirme şarttır. Ameliyatın en önemli kısmı ise eş zamanlı olarak klitoris üzeri cilt katlantılarının da alınmasıdır. Ücretlendirme ve fiyat aralığı için 0530 763 34 00 whatsap hattımızı arayınız veya buraya mesaj bırakınız.

12 yıllık evliyim ve ilişki esnasında giriş çıkışları hiç hissetmiyorum. Bu durum normal midir?

‘Vajinal Relaksasyon Sendromu’ olarak bilinen bir durumdur. Tedavisi cerrahi operasyon (Vajinoplasti) ile mümkündür. Operasyon sırasında kaslarınızda yakınlaştırıldığı için daralma maksimum düzeyde olmaktadır. Eğer muayenenizde genişlemeniz çok fazla değil ise lazer veya radyofrekans uygulamaları ile son derece güzel sonuçlar almaktayız.

Lazer ile daraltma gerçekten mümkün müdür? Yapıldıktan sonra hemen etkisi görülebiliyor mu?

Kliniğimizde lazer uygulamaları için karbondioksit lazerler kullanılmaktadır. Özellikle robotik kol sayesinde 3 dakika gibi kısa bir süre içinde lazerle vajina daraltma işlemi yapılabilir. İşlemden hemen sonra normal yaşamınıza dönebilmektesiniz. Yalnızca 7 gün süre ile ilişki yasağı vardır. Başka bir kısıtlamaya ihtiyaç duyulmaz. 3 hafta sonrasında ise cinsel haz artışı, sizin ve partnerinizin hissedebileceği düzeyde vajinada daralma hissi gerçekleşmektedir.

Daraltma işlemi yapılırken aynı zamanda perine onarımı da yapılabilir mi?

Evet yapılabilir, hatta yapılmalıdır. En iyi sonuçları almak için vajen daraltma işlemi ile birlikte perine onarımı (‘Perineoplasti’) operasyonu da birlikte uygulanmalıdır.

Benim vajina girişim dar, ama iç kısmı geniş. Bunun sebebi nedir?

Vajina 8-9 cm uzunluğunda bir transfer organıdır. Cinsel ilişki, menstrüasyon ve doğum kanalıdır. Bu kanalın özelliği derine doğru gittikçe genişlemesidir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında da genişliği iki katına çıkar. Yani normal bir vajina yapısına sahipsiniz.

Ben 47 yaşımdayım ve bazen ilişki sırasında bazen de durduk yere ‘vajinamdan gaz çıkar gibi ses geliyor’. Bu durumun düzeltilme şansı var mıdır?

Bu durum ‘Flatus Vaginalis’ olarak adlandırılır. Vajinadan ilişki sırasında gaz çıkışı olayıdır. Bazen fitness yaparken veya ağırlık kaldırırken de olur. Vajinal gevşeklik, kas tonusu azlığına bağlı olabilmektedir. Vajinal lazer uygulaması bu konuda çözüm üretebilmektedir. Bazen de vajinal daraltma operasyonu da güzel sonuçlar vermektedir. Yaşınız itibari ile lazer öneririm.

Vajinal genişliğim normal fakat fazla ıslanmadan dolayı genişlik hissi oluyor. Bu problemin bir tedavisi var mıdır?

Bazı kişiler nasıl fazla terlerse, bazı kadınların genital bölgelerindeki yağ ve ter bezleri de normalden fazla çalışır. Bu nedenle o bölge fazlaca ıslaktır. Ancak öncelikle bu ıslaklığın patolojik (hastalığa bağlı) olup olmadığının tespit edilmesi gereklidir. Bazı gizli enfeksiyonlarda da bol sulu akıntı görülebilmektedir.

Ben bekar bir hanımım ve vajina girişim çok açık görünüyor. Bu durumdan memnun değilim. İleride haz almamda herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Bu durum sizi estetik görünüm anlamında rahatsız ediyor ise sizde özgüven sorunlarına yol açabilir. Evlendikten sonra durumunuzun değerlendirilmesi doğru olacaktır. Cinsel hayatınızı olumsuz etkilediğini düşünürseniz ‘Vajinal Gaping’ sorununuz basit bir cerrahi ile giderilebilir.

Dış dudaklarda küçültme işlemi yapılabilir mi? En kısa zamanda bu konu ile ilgili size başvuracağım.

Dış dudaklarda küçültme uygulaması ‘Labia Majora Redüksiyonu’ veya ‘Labia Majoraplasti’ operasyonu olarak bilinir. Sıklıkla uyguladığımız genital estetik operasyonlar arasındadır. İşlem esnasında dış dudaklar küçültülür ve gergin hale getirilir.

Geçen sene daraltma ameliyatı oldum. İlişki sonrası ağrı oluyor. Sebebi ne olabilir?

Perine normalden fazla yükseltilmişse, girişte gerilmeye bağlı ağrı olur. Bu durum 5 dakikalık basit bir lazer operasyonu ile düzeltilebilir.

Barbie Vajina estetiği her hastaya uygulanabilir mi?

Barbie Vajina estetiği, bizim ABD’den getirdiğimiz, iç dudakların mümkün olduğunca kısaltılması ve klitoris üzeri deri katlantılarının alınması işlemlerini içerir. Ayrıca büyük dudak yağ dolgusu ile daha da çekici bir görünüm kazandırılabilir (Eserdag Concept). Her kadın için uygulanabilir bir işlemdir.

Geçen sene daraltma işlemi oldum. İlişki sonrası ağrı oluyor. Sebebi nedir?

Vajina daraltma sonrası ağrı sorunu yaşıyor iseniz ‘perine’ adını verdiğimiz vajina ile anüs arası bölge fazlaca yükseltilmiştir. Basit bir operasyon ile bu sorun giderilebilir. Giderilmediği takdirde zaman içinde cinsel isteksizlik ve vajinal kuruluk sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Genital estetik uygulamaları için il dışından gelecek olan hastalarınıza nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Dilerseniz aynı gün içerisinde muayenenizi olup hemen sonrasında da operasyonunuzu gerçekleştirebiliyoruz. Ancak randevunuzu en az 20 gün önce almanızda fayda vardır.

Genital beyazlatma işlemi hakkında bilgi alabilir miyim? Renk açılmasının tamamlanması kaç gün sürer?

Genital bölge beyazlatma işlemleri için kliniğimizde lazer, mezoterapi ve renk açıcı solüsyonlar kullanılmaktadır. Bazen birkaç işlemi bir arada kombin etmekteyiz. Sonuçları oldukça yüz güldürücü olmakla beraber, beklenen etki yapılan tedaviden bir ay sonra kendini gösterir.

Yaptığım doğumlardan dolayı idrar torbamda sarkmalar oluştu. Lazerle vajinal estetik yaptırmak istiyorum.

İdrar torbası sarkması hafif düzeyde ise lazer yeterli gelir. Ancak orta ve ileri boyutta ise cerrahi düzeltme daha etkili olacaktır.

Beyazlatma işlemi uygulanırken hangi cihazı kullanıyorsunuz? İsmini öğrenebilir miyim?

Vajina daraltma ve genital beyazlatma işlemleri için Femilift, MonaLisa Touch ve Beladona isimli karbondioksit lazerleri kullanıyoruz.

Genital estetik operasyonları klinikte yapılabiliyor mu? Kaç gün içinde yeniden çalışma hayatına dönebiliriz?

Hastaneye gerek kalmadan lokal anestezi eşliğinde klinik ortamında rahatlıkla yapabiliyoruz. Operasyondan 3-4 gün sonra işinizin başına dönebiliyorsunuz.

Genital Estetik Yaptıranlar

SORU SOR

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır ve üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

DR. SÜLEYMAN ESERDAĞ TARAFINDAN VERİLEN EĞİTİMLER / SUNUMLAR

2017 sonrası, Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından verilen kurs, eğitim ve toplantıların bir kısmını aşağıdaki bölümlerden inceleyebilirsiniz.

Tüm Eğitimler
Merkezimiz HakkındaGenital Estetik HeraDoç. Dr. Süleyman Eserdağ
0212 225 15000312 426 85 25
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.
Kabul EtReddetÇerez Politikası