Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ

suleyman eserdag - Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Dr. Süleyman Eserdağ ilk ve ortaokulu Manisa’da, Liseyi ise İzmir Fen Lisesi’nde bitirdi. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun oldu. Daha sonra girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda başarılı olarak Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden uzmanlığını aldı ve 1997’de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 1997- 2002 yılları arasında Kazan Devlet Hastanesi’nde Uzman Hekim ve Başhekim olarak çalıştı. 2002 yılında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesine yeniden atanarak, 2008 yılına kadar bu hastanenin Yüksek Riskli Gebelikler (Perinataloji), Menopoz, İnfertilite ve Tüp bebek bölümlerinde çalıştı. Daha sonra bu hastaneden ayrıldı ve tamamen kendi açmış olduğu özel kliniklerinde hasta görmeye başladı.

Dr. Eserdağ, hastalarını İstanbul Nişantaşı’nda kabul etmektedir. Ayrıca, Ankara ve İzmir kliniklerinde danışmanlık hizmeti sunmakta, bu şehirlerdeki özel hastanelerde de genital estetik ameliyatlarını gerçekleştirebilmektedir.

Dr. Süleyman Eserdağ 2014 yılında Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) ve Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) tarafından düzenlenen board sınavını başarıyla geçerek, ülkemizin ilk ‘Fellow’ (Akademi Üyesi) cinsel terapistlerindendir. 2015 yılında ülkemizdeki ilk sivil toplum örgütü olan ‘HERA Vajinismus Eğitim, Araştırma ve Tedavi Derneği’ ni kurmuştur. HeraKlinik markası altında, kendi yetiştirdiği profesyonel ekibi ile Vajinismus ve diğer cinsel sorunlar üzerine oldukça fazla sayıda hasta kabul etmektedir.

Dr. Süleyman Eserdağ 2000’li yılların başlarından itibaren kozmetik jinekolojinin bir alanı olan genital estetik operasyonlar üzerine çalışmaktadır. ABD’den Prof Adam Ostrzensky, Red Alinsod gibi bu alanda öncü hekimlerle çalışmıştır. Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği), Klitoral hudoplasti, Vajina daraltma, Perine estetiği, Liposuction ile yağ alarak büyük dudakları büyütme (majora ogmentasyonu), Lazerle vajina yenileme- daraltma ve idrar kaçırma tedavileri, genital radyofrekans, PRP, dolgu, kök hücre uygulamaları yoğun çalışma alanlarıdır. Kadın genital estetiği haricinde cinsel ağrı tedavileri, cinsel haz ve orgazm amaçlı tedaviler diğer ilgi alanlarıdır.

isagss 1024x683 - Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Dr. Süleyman Eserdağ 2015-2017 yılları arasında İrlanda merkezli kuruluş olan ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) bünyesinde Uluslararası Eğitimci ve Genital Estetik Bölüm Başkanı olarak çalışmış, dünyanın 5 kıtasından hekimlere yönelik genital estetik hands on (cerrahi) eğitimler vermiştir. 2017 yılında, ISAGSS (International Society of Aesthetic Surgery and Sexology) Derneğini kurmuş ve halen bu derneğin hem başkanlığını yürütmekte, hem de eğitimlerini sürdürmektedir. Ülkemiz haricinde Avusturya, Hindistan, Filipinler, Endonezya gibi ülkelerde 500’den fazla hekimin eğitimini sağlamıştır. Bu alanda dünyanın pek çok bölgesinde uluslararası ve ulusal toplantılara konuşmacı olarak davet edilmektedir.

genital surgery 1 768x1024 - Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Dr. Süleyman Eserdağ’ın özel ilgi alanları arasında seyahat etmek, fotoğrafçılık, scuba dalış, doğa ve macera sporları yer almaktadır.

Bir cevap yazın