Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ

op dr suleyman eserdag 195x300 - Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ İlk ve ortaokulu Manisa’da okuduktan sonra, 1986 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldu. 1992 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

Girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda başarılı olarak Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistanlığa başladı.

1997 yılında uzman oldu ve “Kazan Devlet Hastanesi”ne atandı. 2000-2002 yılları arası aynı hastanede “Başhekimlik ve Kazan bölgesinde Sağlık Grup Başkanlığı” görevlerinde bulundu.

Bu görevler süresince hastanenin modernizasyonu ve bölge halkının eğitimine yönelik pek çok projeyi oluşturup uygulamasının yanında hastanede kadın hastalıkları ve doğum ünitesini kurarak kendi dalıyla ilgili hizmet içi ve operasyonel çok sayıda çalışmaları oldu.

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde; 2002-2004 yılları arasında Perinatoloji (Normal ve Riskli Gebelikler) ünitelerinde, 2005-2006 yıllları arasında İnfertilite, Tüp Bebek (IVF) ve Menapoz Bölümleri’nde, 2006-2008 yılları arasında ise yine Perinatoloji (Normal ve Riskli Gebelikler) bölümlerinde uzman hekim olarak çalışmalarıma devam ettti.

2002 nisan ayında “Hera Kadın Sağlığı Merkezi” ni kurdu.
Kendi bölümümle ilgili pek çok çalışma yaptım ve halen bir çoğunu da yürütmektedir.

Ulusal ve uluslararası birçok kongre, work-shop ve seminerlere katıldı. Kabul edilmiş çok sayıda tebliğ, poster ve de bilimsel yayınları olup, ileri derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve İspanyolca bilmektedir.

2006 yılında, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Kadın Sağlığı, Adolesan Sağlığı ve Aile Planlaması ile ilgili olarak bilincin yaygılaştırılması” konularındaki projeyi kazandı. Bu projeyi “ANAÇEV (Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı)” adına, Ankara’nın varoş bölgeleri ile Amasya’nın Merzifon ilçelerinde bir yıl süreyle kendi ekibiyle ile birlikte uyguladı ve projeyi 2007 yılı ocak ayında tamamladı.

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ’ın Hipnoterapist ve Cinsel Terapist unvanları da bulunmaktadır.

2008 yılı itibari ile T.C. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü “Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragby Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı” seçilerek bu konudaki görevlerine de devam etmektedir.

Tıbbi Sertifikalar:
Laparoskopi Sertifikası (T.C Sağlık Bakanlığı onaylı)
Tüp Bebek Uygulama ve Yeterlilik Sertifikası (T.C Sağlık Bakanlığı onaylı)
Histeroskopi Sertifikası (G.A.T.A Hastanesi)
Ultrasonografi Sertifikası (Z.T.B Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi)
Hipnoz Uygulama ve Yeterlilik Sertifikası (İstanbul Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi)
Cinsel Terapi Uygulama Sertifikası (Cinsel Sağlık Enstitüsü, Ankara)

Meslek Dışı Eğitimleri:
Uygulamalı Dış Ticaret Seminer Programı, Academy International, 1996.
Bilgisayar Kullanımı Eğitim Kursu, Ankara Üniversitesi, 1997.
Dalgıçlık Diploması (tek yıldız), Türkiye Sualtı sporları Federasyonu, 01.07.1999, Ankara.
Eğitim Seminerleri: Zaman Yönetimi, Stres yönetimi, Örgütsel yönetim, Misyon-Vizyon ve Strateji, Değişim yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, İnsan Kaynakları, Motivasyon, Liderlik, İletişim yönetimi, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, 2000- 2001.
Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi, İşletme Master’ı (executive MBA), 2000-2001. Bir doktor için ilginç bir deneyimdi 🙂
Etkileyici Konuşma ve İnsan İlişkileri, DİALOG Anlatım İletişim, 2003.
NNLP (Yeni Nöro Linguistik Programlama) Diploma Programı, Academy International, Ekim 2005
AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği), 1. ve 3. kur fotoğrafçılık eğitim kursları, 2005
NNLP (Yeni Nöro Linguistik Programlama) Practitioner Programı, Academy International, Aralık 2005 .
Hipnoz Kursları, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2006.

2007 Mart ayı itibari ile Tıbbi Hipnoz Derneği tarafından düzenlenen teorik ve uygulamalı sınavlardan geçerek “Tıbbi Hipnoz Uygulama ve Yeterlilik Sertifikası”nı almıştır.

Yine, 2008 Ocak ayında Cinsel Sağlık Enstitüsü (CİSED) tarafından verilen sertifika ile “Cinsel Terapist” unvanını almıştır.

Kadın sağlığını psikolojik sağlıkla hep iç içe görerek, şifa arayan hastalara uygun şekilde yaklaşımın hekimlikte son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle “iyi bir jinekoloğun hastalarına aynı zamanda iyi bir psikolog gibi davranması ve yaklaşması gerektiği ” inancındayım.
Dr. Süleyman ESERDAĞ

 

Kişisel İlgi Alanları:
Fotoğraf çekmek, kitap okumak ve kitap yazmak, müzikle uğraşmak, yüzmek, tenis, scuba diving, doğa sporları, web sitesi düzenlemesi ile uğraşmak ve tabi ki seyahat etmek…

Jinekolog Dr. Süleyman ESERDAĞ’a direkt iletişim:
Cep: (0532) 452 06 56
İstanbul: (0212) 225 15 00
Ankara: (0312) 426 85 25
Mail: suleyman@eserdag.com

Bir Cevap Yazın