Genital Estetik HeraMENÜ
Vajinoplasti

Vajinoplasti Ameliyatı Nedenleri

Vajina belli nedenlere bağlı olarak genişler ve bu nedenlerle vajinoplasti ameliyatına gerek kalmaktadır.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedenleri

Neden bende böyle bir sorun var?

Kliniklerimize başvuran pek çok hastamızın genel sorularından birisi de vajina genişlemesinin kendilerinde neden olduğudur. Vajina belli nedenlere bağlı olarak genişler ve bu nedenlerle vajinoplasti ameliyatına gerek kalmaktadır. Vajinanın genişlemesi kadın ve erkek eşte cinsel hazzı olumsuz etkiler.

Vajina neden genişler?

En sık nedenler arasında yapılan normal doğumlar, cinsel ilişki sıklığı, kürtaj gibi jinekolojik müdahaleler, menopoz ve ilerleyen yaş faktörü bulunmaktadır. Özellikle forseps veya vakum ile yapılan zorlu doğumlarda vajinal genişleme oldukça fazla olmaktadır.

Diğer taraftan evde yapılan kontrolsüz doğumlar veya doğum sonrası enfeksiyon gibi sorunlara bağlı olarak doğum dikişlerinin açılması da genişleme sebebidir. Ayrıca kişinin genetik olarak bağ dokusunun normalden zayıf olması ve zamanında pelvik taban egzersizlerinin yapılmamış olması da problemin ortaya çıkışını kolaylaştıracaktır.

Diğer taraftan sigara içilmesi, menopoz dönemindeki estrojen eksikliği, kötü beslenme de bağ dokusu hasarını arttırarak vajinal genişlemelere neden olabilmektedir.

Sezaryen yapan kadınların da vajinaları genişler mi?

Normal doğum değil, sezaryenle doğum yapan kadınların da vajinalarında genişleme olabilmektedir. Çünkü gebelik süreci de pelvik kasları güçsüzleştirerek genişlemeye neden olabilir. Bu nedenle vajinoplasti gerekebilir. Bazen de vajina doğuştan, geniş ve yumuşak bir yapıdadır (‘Wide and smooth vagina’) bu nedenle vajina estetiği yapılması gerekebilmektedir.

Genital Estetik Yaptıranlar

SORU SOR

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır ve üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

ULUSLARARASI EĞİTİMLER VE TOPLANTILAR

2017 sonrası, Dr. Süleyman Eserdağ tarafından verilen kurs, eğitim ve toplantıların bir kısmını aşağıdaki bölümlerden inceyebilirsiniz.

Tüm Eğitimler
Merkezimiz HakkındaGenital Estetik HeraDr. Süleyman Eserdağ
0212 225 15000312 426 85 25